Witaaajcie!! Wiosna teoretycznie już się miała zacząć, a praktycznie... No, kwestia dyskusyjna.

Załóżmy sytuację, że mieszkasz w nawet dużym mieście i musisz dostać się na jego drugi kraniec. Auta nie masz, taksówki drogie, więc co pozostaje? Komunikacja miejska! Tak, dziś o niej! Niestety, ani wujek Google, ani ciocia Wiki nie powiedzieli mi, po ilu polskich miastach można się poruszać publicznymi autobusami, ale zakładam, że sporo ich jest. Sama z tym typem transportu miałam raczej mało do czynienia, bo moja rodzinna mieścina jest zbyt mała, a i jakoś rzadko podróżowałam bez auta do miejsc, które takie usługi oferują. O ile dobrze pamiętam, to pierwszy raz zetknęłam się z tym, gdy pojechałam w odwiedziny do koleżanki. Co z tego, że dała mi bilet, jak ja biedna nie wiedziałam, że trzeba go skasować? A w ogóle, cały ten proces był dla mnie czarną magią! Musiałam wyglądać śmiesznie, w to nie wątpię. Jednak była to jednorazowa sytuacja. Dopiero, gdy poszłam na studia, pojawił się problem co do sposobu poruszania się po bynajmniej nie malutkim terenie. Jakimś cudem zdobyłam bilety. Ach, zniżka studencka to chyba największa zaleta studiowania. Jakież to ze mnie było nieświadome dziecko, gdy obrałam sobie jedną, jedyną linię autobusów, której będę używać, choć na docelowy przystanek dojeżdżało przynajmniej pięć innych. Nie zapomnę, jak raz wsiadłam do autobusu z tym numerem, ale jechał on w przeciwnym kierunku. Zgubiłam się wtedy, ale przynajmniej trochę pozwiedzałam i przeżyłam przygodę. Teraz odczuwam większą swobodę, jeśli chodzi o "empeki", choć nadal zdarzają się przygody. Gdy spóźnisz się na autobus, a tylko ten jeden jedzie tam gdzie chcesz, to musisz kombinować tak, by złapać go jadącego w przeciwnym kierunku. I inne takie. W samym autobusie, jak już się człowiek wepcha, to ile ciekawych rzeczy się dzieje. Ja mam teorię, że starsi ludzie mają takie hobby, aby w godzinach szczytu jeździć sobie po mieście i zajmować miejsca. Nie liczę już ile razy ktoś mnie popchnął, szturchnął, złokciował albo kopnął i nic na w odpowiedzi to nie wybełkotał. Najfajniejsze są nagłe hamowania - wtedy wszyscy lecą i łapią się czego lub kogokolwiek. Na takie sytuacje trzeba być przygotowanym, szczególnie gdy dookoła pełno pojazdów, dlatego priorytetem po wejściu do autobusu jest znalezienie wolnego fotela albo czegoś, czego się będziesz mógł trzymać, ale do tego polecam nieżywotne i nieruchome obiekty, typu uchwyty lub poręcze (jak właściwie nazywają się te rury, których się łapiemy? albo te u góry wiszące? jakoś brak mi określeń na nie. oświećcie mnie xD ). Jeśli chodzi o moje ulubione miejsce w autobusie, to oczywiście jest to siedzące, ale uwielbiam też jeździć w tym przełomie, szczególnie, gdy do pokonania jest ostry zakręt. Świetna zabawa!
A jakie są Wasze doświadczenia z komunikacją miejską? Macie jakieś przygody, którymi chcecie się podzielić? :D

Przywitajmy też nową edytorkę, NijiOuji!! Hej, hej - niech Ci się miło z Nami pracuje!!

Ja tu gadu-gadu, a tu tyle rozdziałów do przeczytania! Do roboty! ><
Żegnamy się też z mangą Yuki no Shita no Qualia i ku smutkowi za pewne wielu fanek w Naszych aktualkach zabraknie na jakiś czas tytułów yaoi ;w; 

Asagao to Kase-san:
Rozdział 10

Mairunovich:
Rozdział 47

Murcielago:
Rozdział 18
Rozdział 19

My heart is beating:
Rozdział 15

Nisekoi Doumei:
Rozdział 35
Rozdział 36
Rozdział 37

Omoi Omoware Furi Furare:
Rozdział 17
Rozdział 18

Tamen de Gushi:
Rozdział 25
Rozdział 26

Tsubaki-Chou Lonely Planet:
Rozdział 24
Rozdział 25

Yuki no Shita no Qualia - KONIEC
Rozdział 7
 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Heh.. U nas to różnie z tą komunikacją.. Dziękuję za Omoi Omoware Furi Furare :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Yuki no Shita no Qualia - dziękuję za szybkie zakończenie projektu. cudne ^.^ i dziękuję za rozdzialiki Omoi Omoware Furi Furare. coraz ciekawiej się robi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o i jeszcze Tsubaki-Chou Lonely Planet - jestem w szoku że ostatecznie mi się to spodobało

   Usuń
  2. Proszę bardzo i dziękujemy za wsparcie!! ^ ^
   O tak, w obu (Omoi i Tsubaki) nadchodzą przeciekawe rozdziały!! Sama się nie mogę doczekać, aż rozdziały będą gotowe ><

   Usuń
  3. (nie)cierpliwie czekam :)

   Usuń
 4. Podziwiamy, że tak prężnie działacie! Oby tak dalej :D

  OdpowiedzUsuń
 5. dawno tu nie byłam i widzę,że nie działa czytnik - co się stało?

  OdpowiedzUsuń