Kolejna aktualka!! Po wielu trudach!! xD

Dzisiejsza rozkmina jest zainspirowana piosenką "Potrzebuję tylko tych rzeczy, które lubię" ("すきなことだけでいいです" Sukina Koto Dake de ii Desu) autorstwa Pinocchio-P. Co by było, gdy każdy posiadał tylko to, co mu się podoba? Gdybym nie musiała wstawać rano w poniedziałek, bo poniedziałku by w ogóle nie było? Gdyby ten wykładowca, który się wiecznie czepia i robi niezapowiedziane kartkówki, zniknął? Gdybym nie musiała stać na czerwonym świetle na przejściu dla pieszych, bo jedynym kolorem byłoby zielone? Gdybym nie musiała marznąć, bo temperatura by się nie obniżała? Gdyby nie było kolejek do kasy, bo nie byłoby żadnych innych ludzi robiących zakupy? Dziwne, prawda?

Całkowicie usatysfakcjonowani otaczającymi nas ulubionymi rzeczami
Nasze mózgi zaczynają po prostu obumierać

Myślę, że świat ma się składać z rzeczy, które wywołują w nas różne uczucia. Gdyby nie było czarnego, nie wiedzielibyśmy, że coś jest białe. Kontrasty. Dzięki nim postrzegamy świat w taki, a nie inny sposób. Czym właściwie jest szczęście? Czy Twoje szczęście może być odosobnione i inni ludzie nie mają na nie wpływu? Wszystko jest jak domino, wszystko wywołuje reakcje. Każda rzecz jest połączona z inną lub innymi szeregiem powiązań. Tak właściwie, to każda decyzja stanowi o losie wszechświata. Nie wątpię, że wiele osób miało styczność z sytuacją, że jego radość była równoczesna wraz z czyimś smutkiem. Wygrałeś konkurs? Tak, ale ktoś przegrał. Kupiłeś ostatnią bluzkę z promocji? Tak, ale ktoś nie zdążył. Dobiegłeś na autobus na czas i znalazłeś jeszcze miejsce siedzące? Tak, ale ktoś będzie musiał stać.


Ale z drugiej strony, gdyby wszyscy ludzie odnaleźli szczęście
Z pewnością wszechświat miałby kłopoty

Wydaje mi się to arcyciekawe, choć być może jest to tylko moja opinia. Można się w sumie pocieszać tymi faktami. Jeśli Tobie się nie udało, może ktoś inny dał radę. Tobie jest smutno, ale ktoś inny cieszy się Twoim kosztem. Właściwie to brzmi to trochę ponuro, ale dzięki temu można zrozumieć, że każdy ma swoje miejsce w świecie, że wszystko ma jakiś sens, że nasze decyzje wpływają na rzeczywistość.

Na koniec pytanie dla Was: gdybyście mogli pozbyć się jednej rzeczy, tak z całej rzeczywistości, co to by było? Ja wybieram komary i kleszcze. Nie wiem, czy wnoszą coś do ekosystemu, ale moim zdaniem są okropnie upierdliwe.

Gdyby życzenia wszystkich ludzi się spełniły
Z pewnością Ziemia by eksplodowała

- - - - - - - - - - - - - - - -

Ta aktualka miała się pojawić nieco wcześniej, ale wystąpiły komplikacje z powodu odejścia dwóch osób. Żegnamy Juliet-chan i Mikacego. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy jak najlepiej.

Odeszli typesetterka-edytorka i typesetter. Dlatego naprawdę gorąco zachęcamy do spróbowania swoich sił w rekrutacji. Sprawdźcie tutaj!! http://www.candy-scans.pl/p/rekrutacja.html

W ekipie witamy za to też kilka osób: edytorkę Emilię i korektorkę Yaneko. Początki są trudne, ale mamy nadzieję, że będzie Wam z Nami miło ;)

To teraz to, na co Wszyscy czekali, czyli rozdziały!
Niektóre kosztowały nas wiele wysiłku, niektórzy członkowie ekipy polegli i stali się zombi... (patrzę tu na Ciebie, 26. rozdziale Tsubaki) Nagrodźcie trud dużą ilością komentarzy!!!

Dodatkowo informujemy, że robimy joint z grupą Projekt Yuri, a mianowicie chodzi tu o serię Serenade. Miłego czytania!!3 level combination:
Rozdział 12
Rozdział 13

Asagao to Kase-san:
Rozdział 10,1

Five:
Rozdział 44
Rozdział 45

Mairunovich:
Rozdział 48

Murcielago:
Rozdział 19,5
Rozdział 20

My heart is beating:
Rozdział 16

Omoi Omoware Furi Furare:
Rozdział 19
Rozdział 20

Serenada (Keum Kyesoo): JOINT z grupą Projekt Yuri
Rozdział 4

Tamen de Gushi:
Rozdział 27

Tsubaki-Chou Lonely Planet:
Rozdział 26
Rozdział 27

 1. Dziękuję pięknie za nowe rozdziałki. :)
  O jakże przyjemnie by było jakby się pozbyć tych rzeczy których się nie lubi. Ale się tak nie da na czym bardzo ubolewam. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecamy się! ; D
   Pomarzyć i pogdybać można, ale no niestety, raczej przeciętni ludzie nie mają zdolności naginania rzeczywistości ;w;

   Usuń
 2. Jeju tyle rozdzialików <3 Bardzo wam dziękuję~!

  OdpowiedzUsuń
 3. DZIĘKUJĘ za razdziałki: Tsubaki-Chou Lonely Planet - nie wierzę że bohaterka dała radę powiedzieć mu o swoich uczuciach ciekawe jak na to zareaguje (mam nadzieję że nie zrobi z tego żartu ale nie wygląda na takiego) + Omoi Omoware Furi Furare - pomimo że sytuacje gdzie bohaterzy mylnie rozumieli uczucia innych zazwyczaj mnie irytowały to tutaj jak dla mnie jest to fajnie pokazane i uczucia irytacji brak :)(albo po prostu lubię mangi tej autorki zawsze jest tam fajna atmosferka ) i ciekawi mnie jak skończy się sytuacja z ręcznikiem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo! ^ ^
   Piszczałam. Autentycznie. A potem tarzałam się na łóżku, bo też nie mogłam uwierzyć, że wyznała mu uczucia. Kyaa~! Zobaczymy, co z tego będzie.
   Ja się tak śmiałam z tego ręcznika xD Mój ulubiony rozdział jak dotąd. Inui wygrał miejsce w moim serduszku. >w<

   Usuń
 4. TLP - mój szok ograniczył się w porównaniu do ciebie to tylko do wow i chwili ciszy by w to uwierzyć
  OOFF - u mnie tak samo i czekam na wiele takich sytuacji - uważam że ta autorka jest w tym dobra (jak na przykład w Ao Haru Ride gdy Futaba głaskała Kou po włosachi i sobie rozmawiali - cudna scenka)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby wyznanie uczuć przy fajerwerkach jest trochę oklepane, ale i tak zrobiło wrażenie >w<
   Sakisaka czasem potrafi zaserwować urocze sceny, to racja, hehe ^ ^

   Usuń
 5. Ślicznie dziękuję za rozdziały ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo!! My dziękujemy za wsparcie! >w<

   Usuń
 6. mam pytanie, czy jest możliwość pobrania rozdziałów z waszej strony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie ma takiej możliwości.
   Dlaczego tak jest opisano tu: http://www.candy-scans.pl/2017/03/skrada-mi-serce-potem-5-stow.html

   Usuń