takiego internetowego przytulasa

Jak ten czas leci! Toż to już kolejne urodziny grupy. ( ᐛ )و
Aż się szarpnęłam i zrobiłam jakieś grafiki, hihi. I jest obrazek od Erim! <3

Jeśli chodzi o skanlacje i inne takie, to właściwie nigdy sama z siebie nie interesowałam się taką twórczością. Ba, po polsku mang wcale nie czytałam i w sumie nadal nie czytam (c-m przecież zdechło). Tylko angielskie skany. Zaczęło się od mangafox, potem mangapark, a teraz to mangago i mangastream (i myreadingmanga dla yaoi xD ). Skanlacje nie są legalne, to fakt, ale są moim zdaniem konieczne, gdyż mimo ostatniej mody na wydania internetowe rozdziałów, to z tłumaczeniem już gorzej. Na rynek globalny otworzyły się koreańskie webtoony, więc mam nadzieję, że i tą drogą pójdą japońskie wydawnictwa. Spójrzcie na erę przedinternetową. Polski fan mang mógł tylko ściągać wydania zagraniczne, aby przeczytać jakiś tytuł, ale pewnie swoje to kosztowało. Pojawiło się pierwsze wydawnictwo, które było światełkiem w tunelu. Potem następne. Jakoś się ten rynek rozrósł... Jednak nie znaczy to, że tytuł od danego autora pojawi się na polskich półkach. Tytuł, który się nie sprzeda, lub tytuł zbyt stary i nie znalazłby dostatecznego zbytu. I tu pojawia się biblioteka internetowa. Dzięki nim można być na bieżąco i nie czuć się gorszym od fanów japońskich, a także mieć dostęp do starszych tytułów lub mniej popularnych. Także moi drodzy, skanlacje to niepisana umowa między fanami mang. Nie sabotujmy się, tylko żyjmy jako zgodna i wspierająca się społeczność. Takie to słowo na niedzielę.


Nasza cukierkowa rodzinka się znacznie powiększyła! Witamy następujące osoby: Nana, Evis, Nevi, Beriar, Ravel, Tsukasane, cHania! Osoby te pełnią różne funkcje, a jestem za leniwa, by wypisywać. xd Mamy nadzieję na miłą i owocną współpracę!! ^ ^


Jeśli chodzi o tę aktualkę, to szczególnie bliski mojemu serduszku jest oneshot the Zombie Maria. Gdy go tłumaczyłam śmiałam się, że cleaner będzie płakał podczas pracy. Gdybym wtedy wiedziała, że... to będę ja. Nikt nie chciał się podjąć pracy nad tym, bo sfxy zajmowały całą stronę lub zakrywały bardzo skomplikowane obrazki. Tak! Będę się chwalić, a co! Jest czym! Nie jestem jednak bardzo w tym doświadczona, więc w niektórych miejscach to kuleje, ale dzięki pięknemu typesettingowi Koori mniej widać xD Dziękuję całemu zespołowi. Naprawdę polecam przeczytać, zarówno ze względu na fabułę jak i wygląd.


Wiecie, jest okazja, to i hojnie trzeba ją uczcić. Do naszego normalnego rozkładu dołączyło, jak już wspomniałam, kilka oneshotów i... niespodzianka. Spójrzmy w przeszłość, do początków Candy. Zebrała się jakaś grupka i postanowiła udostępnić rozdział mangi, która dawno podbiła serca czytelników na całym świecie. Teraz, dwie osoby podjęły się zadania, by za pomocą nowoczesnej technologii wskrzesić to, co zapoczątkowało grupę. Czy im się udało?! Czy przeżyły?! Czy jest gorzej, niż było?! Sprawdźcie sami... w rozdziale Boku no Pico.
Poza tym, dla każdego powinno się coś znaleźć! Bawcie się dobrze czytając!!

Także ten, jeszcze raz dziękuję w imieniu grupy za Wasze, drodzy Czytelnicy, wsparcie, oraz dziękuję Cukierkowej ekipie za wytrwałość, pracę oraz zaangażowanie. Cieszmy się! ᕕ( ᐛ )ᕗ


3 level combination:
Rozdział 14

Ai wo Komete Hitoshizuku – Shingeki no Kyojin dj: ONESHOT

Asagao to Kase-san:
Rozdział 11
Rozdział 12

Boku no Pico: ONESHOT

Five:
Rozdział 47
Rozdział 48

Gamushara Mob Rape - Kuroko no Basuke DJ: ONESHOT (traktujemy to jako zbiór oneshotów)

Fly High!: ONESHOT

My heart is beating:
Rozdział 19

Omoi, Omoware, Furi, Furare:
Rozdział 22

Principal:
Rozdział 15

Tamen de Gushi:
Rozdział 29

Toki Doki: ONESHOT

Zombie Maria: ONESHOT

 1. Dziękuje za te wszystkie rozdziały do czytania. A także składam najlepsze życzenia z okazji 3 urodzin grupy. Oby jak najmniej osób narzekających Was męczyło. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy ślicznie!! <3
   Niestety, to Polska, kraj narzekania :'D

   Usuń
  2. No, ja ostatnio więcej czasu w Niemczech spedzam także mogę sie zapominać.😔

   Usuń
 2. Przepraszam, że tak z innej beczki. Chciałam pobrać Sick, niestety nie ma pod nim opcji pobierz. Czy coś mnie pominęło i manga z licencjonowana, czy ja po prostu nie wiem jak to ogarnąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy została zlicencjonowana, ale wyłączyliśmy opcję pobierania do odwołania już jakiś czas temu. Jest o tym napisane w którejś z poprzednich aktualek.

   Usuń