Candy to tylko wszędzie szuka zwady, nie? Takie to już z Nas rzezimieszki.
Raz, dwa, trzy, cztery - i powtórz! Po dość długiej przerwie witamy Was ponownie!

Taniec. Lubicie? Może jesteście w jakimś zespole? Osobiście nie przepadam. Nie mam za grosz poczucia rytmu, nie mam pamięci do kroków i nie umiem reagować na ruchy partnera - krótko mówiąc, na parkiecie zmieniam się w przestraszonego kotka bezwiednie machającego każdą kończyną. Próbowałam się uczyć - w szkole, na zajęciach w-f, podczas gdy osobniki płci męskiej mogły grać w piłkę nożną lub ręczną, osobniki płci żeńskiej mogły (kaszl, musiały) uczyć się kroków walca, poloneza i innych takich. Tylko... Jaki jest sens nauki kroków bez partnera? Inna dziewczyna musiała robić za chłopaka, a po zmianie każdy głupiał, bo w końcu nie wiedział, jaką rolę w tańcu ma. Jako osoba niedarząca sympatią podrygiwania zawsze zgłaszałam wtedy, że: źle się czuję, brzuch mnie boli, kości mi skrzypią, kobiece sprawy, itp. i itd. - znacie zapewne te wymówki.
Zapomnijmy jednak o mnie. Taniec w mangach, anime - o tym chciałam pogadać. W sumie... Nie mogę sobie przypomnieć jakichś wybitnych scen tańca. Kojarzę serię Ballroom e Youkoso, jednakże przerysowanie, anatomia z innego świata i (podobno) niezbyt dający się lubić główny bohater trochę mnie zniechęcają do sięgnięcia po ten tytuł.
A pojedyncze sceny... Znalazłoby się sporo z anime o idolach czy idolkach (ta choreografia jest czasem przewspaniała) albo pojedyncze fragmenty z openingów, które później odtwarzają fani - ale tutaj chodzi mi o taniec w parze. Że patrzysz i po prostu dech Ci zapiera, bo ta scena emanuje niezwykłą atmosferą. Nic mi nie przychodzi do głowy... Chwila! Tak. Opening Death Parade - jest scena, gdy Decim i Czarnowłosa tańczą! Kilka sekund, ale... A tak poza tym... :-(
Kojarzycie jakieś sceny? Macie ulubione? Pomóżcie!!!

Postanowiliśmy, że udostępnimy Wam jeszcze nie pełną bibliotekę Naszych tytułów. Przepraszamy, przerabianie na pdfy idzie Nam jakoś opornie... Ale staramy się! Niżej macie wypisane tomiki, które już są do czytania. Co jakiś czas będziemy Was informować, co zostało dodane :-)
Które mangi chcielibyście dostać najprędzej?
Prosimy też o informowanie Nas, jeśli coś nie działa! Będzie to wielka pomoc!

To ja może nie tańcząco, śpiewająco też nie, bo i to mi nie wychodzi, ale, tak po prostu - zapraszam do przypomnienia sobie tych mang!

Anagura Amelie
TOM 1: rozdziały 1-4

Asagao to Kase-san
TOM 1

Boukyaku no Haou Rolan
TOM 1
TOM 2
TOM 3
TOM 4

Crazy for you
TOM 1

Five
TOM 1
TOM 2
TOM 3
TOM 4
TOM 5
TOM 7

Fushigi na Hito

Mosspaca Advertising Company
Rozdziały 1-10

Oboreru Knife
TOM 7

Omoi, Omoware; Furi, Furare
TOM 1

Seifuku o Matoeba, Umaku Uso ga Tsuketanoni

Short Cake Cake
TOM 1

Tsubaki-chou Lonely Planet
TOM 1
TOM 2
TOM 3
TOM 4
TOM 5
 1. My też Was witamy 😊 i jak zawsze dziękujemy za Wasze wspaniałe tłumaczenia. Jestem zaTsubaki-chou Lonley Planet 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy <3
   Chociaż niektóre z tych tłumaczeń mają już parę lat :'D
   Odnotowane, dzięki! :D

   Usuń
 2. Co sie stało z czytnikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsyłam do ogłoszenia na fejsbuku.
   Po krótce: zrezygnowaliśmy z tamtego, teraz jest dysk google.

   Usuń
 3. Hej. Co do zgłaszania błędów: Nie wiem czy to tylko u mnie, ale nie ładują się zdjęcia, we wszystkich projektach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sensie strony? Możesz przysłać print screen na Naszego maila?
   Czasami tak jest z dyskiem google, że nie ładuje od razu całego pliku i trzeba poczekać, czasem to wina internetu, a czasem plik może być uszkodzony. Sprawdzimy, co się dzieje!

   Usuń
  2. Sorka, problem rozwiązany. Problem był z mojej strony a nie z waszej. Moja przeglądarka coś nawieszała i nie otwierała mi plików PDF. Już wszystko załatwoine. Pozdrawiam

   Usuń
  3. Och, rozumiem! Bardzo się cieszę! :)
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 4. Nie wiem dlaczego, ale gdy próbuje załadować Mosspace na dysku, nie chce mi się odtworzyć, wyskakuje mi cały czas, że jest jakiś błąd ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info! Postaram się dziś to poprawić.

   Usuń