Dzień dobry! To my.

Wiecie, mam, jak to się nazywa, ambiwalentny stosunek do "polskiej muzyki". Bo co tak właściwie kryje się pod tym pojęciem? Czy jest to chmara, która podchwyciła trend i produkuje niezliczoną ilość utworów o ruszaniu tyłkiem przez kobietę i stosunku płciowym? Czy są to gwiazdeczki, które śpiewają ballady o miłości jak zdarta płyta albo o tym, jak złe jest życie? A może to kawałki, które stały się tak zwanymi klasykami i jak lecą w radiu to się łezka w oku kręci? Nie wiem. Właściwie, to teoretycznie to wszystko jest "polską muzyką". Dlatego nie rozumiem, gdy ludzie mówią: "Nie cierpię polskiej muzyki, jest beznadziejna." Takie stwierdzenie ma przekaz, że nie lubisz zarówno Akcentu, Lady Pank i Brodki. Moim zdaniem lepiej używać konkretniejszych gatunków, bo nie można ograniczać polskiej sceny muzycznej do tylko jednego typu utworów. Nie przepadam za disco polo, jednak jestem w stanie zrozumieć, że komuś się to podoba, bo to muzyka prosta, z chwytliwymi rymami (nie zawsze), z przytupem puszczana na dyskotekach. Jednak właśnie takie jej przeznaczenie wynika z nazwy - muzyka dyskotekowa dla Polaków. A czego moi drodzy oczekujecie po takich establishmentach? Że będą puszczać Podsiadło? To jest muzyka do delektowania się, moim zdaniem nie do poobracania się na parkiecie. Minęły czasy, że muzyka była i do tego i tego. Nie kojarzę teraz muzyka czy zespołu z naszego kraju, który by potrafił tworzyć wartościowe merytorycznie utwory, jednocześnie nadające się do zabawy. Co się stało z Enejem? Zespół, który wniósł coś nowego, rozbudził zainteresowanie folkiem, nawet kupiłam płytę! A ze smutkiem zaczęłam obserwować, że ich muzyka z tej do delektowania się stała się tą typową do potupania lub kiwania się. Wyrażam tylko moją opinię, ale naprawdę żałuję, że dużo zespołów nie dochodzi do mainstreamu, o ile nie zrobi piosenki, która do tego mainstreamu pasuje. Polubiłam piosenki zespołu Smoków nie ma, ale na ich konto na YT nie wrzucono nowego filmu od jakiegoś roku. Jestem pewna, że dużo jest artystów, którzy tworzą dobrą muzykę, a nie mogą się wybić przez algorytmy i zdominowanie rynku przez utarte schematy. 
No dobra, koniec rantu. Każdy lubi, co lubi! Nie zabronię komuś słuchania Boysów czy Grzeszczak, to jego gusta i decyzje. Kogo z polskich muzyków czy zespołów lubicie? Ja lubię niektóre piosenki Podsiadło, a z sentymentu lubię piosenki Czerwonych Gitar, Elektrycznych Gitar, Lady Pank, Republiki. I przyznaję się, gdy byłam młodsza uwielbiałam piosenki Golców. Dlatego znam słowa. Tak, dlatego xD

Przyszedł także czas pożegnań. Żegnamy się z jedną z Naszych najlepszych typesetterek, Naną. Pracowało m.in. przy Mairunovich i Short Cake Cake, ale także przy wielu innych projektach. Nieraz ratowała rozdział, gdy nagle zabrakło typesettera. Bardzo Ci dziękujemy i życzymy sukcesów w dalszym życiu!


Coś jeszcze do czytania, bo inaczej nie zwałoby się to aktualką. Uzupełniliśmy część oneshotów, trochę unTACZ i 3 level! No i Principal!

3 level combination
Rozdział 11-26

Ai no Tane [ONESHOT]

Boku no Pico [ONESHOT]

Christmas to Kase-san [ONESHOT]

Delusional Diary [ONESHOT]

Fly High! [ONESHOT]

Hitotsu Futatsu Himitsu
Rozdziały 1-8

Principal
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20 [NOWE]
Rozdział 20.5 [NOWE]
Rozdział 21 [NOWE]

Rinjin wa Chou [ONESHOT]

The Zombie Maria [ONESHOT]

Toki Doki [ONESHOT]

unTOUCHable
Rozdziały 1-10
Rozdziały 11-20
Rozdział 21 [NOWE]
Rozdział 22 [NOWE]

  1. DZIĘKUJĘ ZA TEN WSPÓLNY (PRAWIE) ROK! ♥
    POWODZENIA KOCHANA GRUPO ♥♥
    ~Nana

    OdpowiedzUsuń