Siemaneneneczko!

Tę aktualkę dedykujemy Natalii B! Dziękujemy Ci za bycie wiernym czytelnikiem.

Ostatnio z Koori dyskutowałyśmy na temat, dlaczego... nam się nie chce. Bo w porównaniu do okresu kilka lat temu - naprawdę, teraz się nie chce. Jednym z powodów jest prawdopodobnie zredukowana liczba czytelników, która jest skutkiem braku dużego portalu, który skupiałby wszystkie skanlacje. Przez to trudniej nas znaleźć, a wiadomo - jeśli coś jest trudniejsze do znalezienia, to po co tego w ogóle szukać? Poza tym, komentarze dostajemy najczęściej jak czegoś brakuje lub coś nie działa. Czyli zamiast podziękowań dostajemy pretensje. Wiem, że te "pretensje" są rzadko niegrzeczne, ale mimo wszystko dysproporcja ich do wiadomości w stylu "wow, X zrobiła super edycję!", "tłumaczenie wyszło wam super", "dziękuję ekipie!" itd.  jest znacząca. Ja zaczęłam być adminem chyba już po aferze z cm, więc nie do końca wiem, jak to kiedyś było, jednak mam swoje podejrzenia. Inną sprawą jest to, że jesteśmy starsze i mamy czasu mniej niż więcej. A taka skanlacyjna zabawa jednak trochę zajmuje. Szczególnym ciosem był problem z czytnikiem, który jeszcze nie jest całkowicie uzupełniony. Do tego problem czasowy nie dotyka tylko nas, adminek, ale i reszty ekipy. Starsze osoby odchodzą, czy to oficjalnie, czy po prostu znikają bez słowa, a zgłoszeń od nowych ludzi nie ma, co skutkuje kurczeniem się ekipy, podczas gdy liczba projektów pozostaje taka sama. Można by powiedzieć: "rzućcie więc! po co wam tyle tego". Jednak postawiłyśmy na taką różnorodność, by właśnie zachęcić różnych ludzi do pracy. Ktoś lubi szojki, ktoś lubi yaoi, ktoś lubi shouneny - Candy chce to oferować.

Dlatego, moi drodzy, jeśli chcecie, by grupa nie upadła, to zmarnujcie chwilkę na napisanie komentarzy. Mogą być nawet z krytyką, ale wiecie, taką konstruktywną! Bo to motywuje. Bo wiemy, że robimy to dla kogoś, a nie tylko po to, by robić. To takie minimum od Was, które nas by uszczęśliwiło.


Obrazek z Five, zrobiła Alek (nie pytałam, czy mogę wstawić, ale i tak pewnie nie przeczyta tej notki, to mogę sobie pozwalać, hue hue)

No cóż, pozostało mi tylko zachęcić Was do czytania! A więc: zachęcam!

Asagao to Kase-san
Rozdział 22

Barakamon
Rozdział 29

Principal
Rozdział 22

Short Cake Cake
Rozdział 20

 1. Wierni czytelnicy nawet jeśli nie napiszą to są mega wdzięczni. Ostatnio coraz więcej na mangadex zaczęło wrzucać (można sobie filtr ustawić aby szukało tylko wersji PL), więc może częściowo tam coś wrzućcie (tak 2-3 rozdziały mang) a resztę to już np. Tutaj doczytają :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło, że są wdzięczni, ale jeśli nie dadzą znaku, to nie odczuwamy ich obecności.
   Dziękujemy za pomysł, być może tak zrobimy. :)

   Usuń
 2. Hahahaha, już nawet zapomniałam, że coś takiego zrobiłam xD

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja dziękuję, że zajmujecie się tłumaczeniem Tsubaki-Chou Lonely Planet :) I czekam niecierpliwie na więcej. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecamy się! ^ ^
   Tsubaki na święta będzie w wielkiej paczce ;)

   Usuń
 4. Mam nadzieję, ze wasza grupa skanlacyjna się nie rozpadnie i będzie istnieć jak najdłużej. To zrozumiałe, że może brakować czasu na tłumaczenie, ale to nie jest takie ważne, w końcu bądź co bądź mimo tego braku czasu tłumaczycie rozdziały za co bardzo wam dziękuję, a w szczególności za tlumaczenie mangi: ,,Omoi omoware furi furare"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My byśmy też chcieli, by grupa działała, ale no życie pisze różne scenariusze. My możemy tylko próbować, a zobaczymy, co będzie.
   Bardzo dziękujemy i polecamy się! Troszkę Omoi będzie na święta :D

   Usuń
 5. Dziękuję za waszą ciężką pracę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za Tamen de Gushi i z niecierpliwością czekam na kolejne rozdziały <3

  OdpowiedzUsuń